Rehabilitacja NFZ

WAŻNA INFORMACJA! KRÓTKIE TERMINY REHABILITACJI NFZ!

Drogi Pacjencie ,

jest Nam niezmiernie miło poinformować, że od 1 lipca Ośrodek VITAL+MED w Jerzmanowicach będzie świadczył nowe bezpłatne usługi rehabilitacyjne w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia w dwóch oddziałach:

1. Oddziale Dziennej Rehabilitacji Ogólnoustrojowej dla Dzieci i dla Dorosłych

2. Oddziale Dziennym dla Dzieci  z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego

Czym jest oddział dzienny?

Rehabilitacja w oddziale dziennym polega na tym, że pacjent przychodzi na zabiegi świadczone w ramach kontraktu z NFZ przez 3-6 tygodni, a w przypadku Oddziału dla Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego do 120 dni w roku kalendarzowym. Podczas pobytu odbywają się również wizyty lekarskie.

Kto może skorzystać ?

Zapraszamy osoby dorosłe oraz dzieci.

W ramach Oddziału Dziennej Rehabilitacji Ogólnoustrojowej z rehabilitacji skorzystać może pacjent z chorobami przewlekłymi  narządu ruchu, po urazach, chorobami neurologicznymi, reumatologicznymi, a także dzieci z wadami wrodzonymi bądź nabytymi wadami postawy ( np. skolioza, koślawość kolan, szpotawość kolan, płaskostopie i inne).  Leczenie w tym oddziale jest doskonałą szansą na szybką , bezpieczną i skuteczną rehabilitację dla osób, których stan nie pozwala na wykonywanie zabiegów w warunkach ambulatoryjnych ale nie wymagają całodobowego nadzoru medycznego. Oddział ten wyróżnia się kompleksowością, dlatego pacjent może skorzystać z zajęć zarówno z psychologiem jak i z logopedą. W ramach terapii zajęciowej pacjent ma możliwość skorzystania ze specjalistycznych urządzeń do ćwiczeń.

Na Oddział Dzienny dla Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego zapraszamy najmłodszych pacjentów do 7 roku życia z zaburzeniami wieku rozwojowego. Zapraszamy również pacjentów od 8 do 18 roku życia z zaburzeniami wieku rozwojowego, a po przedstawieniu orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub orzeczenia o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych (dotyczących upośledzonych w stopniu głębokim) do ukończenia 25 roku życia. Rehabilitacja w tym oddziale wyróżnia się kompleksową opieką nad pacjentem – współpraca lekarza, rehabilitanta, terapeuty zajęciowego, psychologa oraz logopedy z rodzicem i dzieckiem. Ważnym aspektem jest czas trwania rehabilitacji – pacjent może skorzystać aż ze 120 dni rehabilitacji w roku kalendarzowym.

Jakie obowiązuje skierowanie?

Aby skorzystać z rehabilitacji w ramach wyżej wymienionych oddziałów niezbędne jest posiadanie skierowania.

Aby uzyskać więcej szczegółowych informacji zapraszamy do zapoznania się z Naszą ulotką informacyjną oraz zachęcamy do kontaktu telefonicznego 500 478 004.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *