Brak aktywności fizycznej, nadmierna ilość słodkich napojów i słodyczy, siedzący tryb życia, zbyt długi czas spędzany przed komputerem to podstawowe czynniki, które niekorzystnie wpływają na postawę ciała dziecka. Każda asymetria w obrębie kręgosłupa, łopatek czy miednicy może stanowić duży problem i skutkować upośledzeniem funkcjonowania narządu ruchu dziecka w życiu późniejszym.

Do powszechnie znanych wad postawy zaliczamy: koślawość kolan, szpotawość kolan, skoliozę, plecy płaskie , plecy okrągłe, klatkę piersiową lejkowatą i klatkę piersiową kurzą, płaskostopie i stopę płasko-koślawą.

Rehabilitację wad postawy i skolioz wykonujemy wykorzystując najnowocześniejsze metody pracy. Terapia opiera się na kompleksowym badaniu postawy ciała łącznie z badaniem stóp. Na podstawie diagnostyki ustalamy plan leczenia, indywidualnie dobraną terapię i zestaw ćwiczeń oraz wyznaczamy cele krótko i długoterminowe w terapii. W ramach terapii zajęcia obejmują również zabiegi z zakresu terapii manualnej, nowoczesnych metod terapii FITS, Dobosiewicz, PNF, metodę łańcuchów zamkniętych z wykorzystaniem taśm Thera-Band itp. oraz zabiegi z zakresu fizykoterapii. W pracy z małym pacjentem cenimy systematyczność, sumienność i zrozumienie problemu. Zapraszamy!