ZABIEGI FIZYKOTERAPEUTYCZNE

ELEKTROTERAPIA, MAGNETOTERAPIA, LASER WYSOKOENERGETYCZNY, FALA UDERZENIOWA, KRIOTERAPIA

Do dyspozycji naszych pacjentów oddajemy cztery w pełni wyposażone gabinety do nowoczesnych zabiegów fizykoterapeutycznych. W ramach naszej oferty mogą Państwo skorzystać z elektroterapii, magnetoterapii, lasera wysokoenergetycznego, fali uderzeniowej, krioterapii, a także naświetleń lampami sollux. Ponadto w Centrum Rehabilitacji VitalMed oferujemy także masaże częściowe oraz całościowe kręgosłupa, a także całego ciała.

ELEKTROTERAPIA

W elektroterapii wykorzystywane są różnego rodzaju prądu lecznicze. W skład elektroterapii zaliczyć można wiele zabiegów mających zróżnicowane działanie: TENS, elektrostymulację, galwanizację, jonoforezę, leczenie prądami diadynamicznymi (DD), prądami interferencyjnymi oraz prądami Träberta. Efekty elektroterapii, w zależności od zabiegu, to łagodzenie bólów, poprawa ukrwienia tkanek, ułatwienie wchłaniania się krwiaków, obrzęków oraz wysięków okołostawowych.

MAGNETOTERAPIA

Terapia wykorzystująca lecznicze działanie stałego lub zmiennego pola magnetycznego. Poprzez stymulację tkanek i komórek do przyspieszonej regeneracji magnetoterapia łagodzi bóle wywołane urazami i kontuzjami oraz wpływa na intensyfikację procesu leczenia.

LASEROTERAPIA

Zabieg laseroterapii polega na przyłożeniu do wybranego na ciele miejsca głowicy emitującej skupione wiązki promieniowania laserowego. Laseroterapia wpływa pozytywnie na przyspieszenie gojenia się tkanek, a także działa przeciwbólowo i minimalizuje ryzyko powstania stanu zapalnego.

ULTRADŹWIĘKI

Zabieg ultradźwięków polega na przyłożeniu do wybranego miejsca głowicy emitującej fale dźwiękowe, których wysoka częstotliwość drgań jest większa niż zakres słyszalności ludzkiego ucha. Fala ultradźwiękowa działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, a przede wszystkim wpływa na regenerację tkanki łącznej.

KRIOTERAPIA

Krioterapia to nic innego jak leczenie bardzo niskimi temperaturami poprzez wykorzystanie naturalnych reakcji organizmu na zimno. Tuż po rozpoczęciu zabiegu krioterapii następuje reakcja organizmu na zimno – w celu zachowania ciepłoty ciała występuje zwężenie naczyń krwionośnych w tkankach. Po pewnym czasie następuje reakcja odwrotna – dochodzi do szybkiego rozszerzenia się naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, ich przekrwienia. Następuje zwiększone wydzielanie endorfin, które mają działanie przeciwbólowe; aktywniej krążą także substancje przeciwzapalne. Działanie zimnej temperatury znacząco wpływa na mięśnie, zmniejszając ich napięcie, a zwiększając elastyczność i sprawność.

NAŚWIETLENIA LAMPAMI SOLLUX

Lampa Sollux to urządzenie elektryczne emitujące wiązki promieniowania krótkofalowego, których zasadniczą cechą są właściwości cieplne. W zależności od użytych filtrów, naświetlania stosujemy w: stanach zapalnych tkanek miękkich, uszkodzeniach skóry, źle gojących się ranach, w mięśniobólach, nerwobólach, stanach pourazowych, odmrożeniach i przeczulicy.