Wydarzenia Fundacji VITAL Dbam o Zdrowie

NASZYM CELEM JEST DZIAŁANIE NA RZECZ OCHRONY I PROMOCJI ZDROWIA

Zajęcia Biofeedback dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy na cykliczne zajęcia naszej fundacji!

Biofeedback 724x1024

Biofeedback – zajęcia dla dzieci i młodzieży

I Rajd Nordic Walking 22.09.2019

Zapraszamy wszystkich chętnych na rajd nordic walking. Szczegóły poniżej

I RAJD NORDIC 3 724x1024

Biała Sobota III Edycja Bezpłatnych konsultacji Specjalistycznych

plakat biała sobota

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Skała i Gminy Wielka Wieś do aktywnego spędzania czasu!

Zajęcia Nordic Walking to świetna forma treningu ogólnorozwojowego, oraz spalania kalorii, badania wykazały, że dobry trening techniki nordic walkingu pozwala osiągnąć takie korzyści zdrowotne jak:
-usprawnienie układu oddechowego i sercowo-naczyniowego
-odciążenie stawów w tym dolnego odcinka kręgosłupa

Zajęcia w Skale poprowadzi Mistrzyni Europy i Polski Pani Sylwia Pasińska-Skowron

Zajęcia w Gminie Wielka Wieś poprowadzi Certyfikowana Instruktor Pani Izabela Filipowska

Serdecznie zapraszamy do udziału i zapisów na info@evitalmed.pl

W linku lokalizacja punktu w początkowego w Prądniku Korzkiewskim:W linku lokalizacja gimnazjum w Skale:
https://goo.gl/maps/nyynD3XHL7QySoGx6

 

plakat nordic walkingBiała Sobota 19-20.10.2018 – Relacja

Dziękujemy serdecznie za udział w BIAŁEJ SOBOCIE w dniu 19-20.10.2018, która została przeprowadzona przez Fundację Vital Dbam o Zdrowie.
Podczas dwudniowej akcji badań i konsultacji udział wzięło 173 osoby!

 

KONSULTACJE ŻYWIENIOWE  – VITAL MED 2018!!

 

W dniu 03.10.2018 godz.16-19 zaprasza dzieci z rodzicami na bezpłatne konsultacje żywieniowo-dietetyczne dla dzieci z problemami nadwagi i niedowagi.
Porad udzielać będzie doświadczony dietetyk kliniczny
mgr Dominik Goryczka

 

plakat bezpłatne konsultacje żywieniowe dla dzieci

 

KOLEJNA EDYCJA BIAŁEJ SOBOTY WRZESIEŃ 2018!!

SKORZYSTAJ Z DARMOWYCH BADAŃ I KONSULTACJI!!

Pierwsza edycja BIAŁEJ SOBOTY ” Vital-Czas na Zdrowie „zakończyła się sukcesem, zostało zbadanych i skonsultowanych 254 osoby w tym 64 dzieci. Dziękujemy serdecznie za udział i zapraszamy na drugą edycję BIAŁEJ SOBOTY we wrześniu 2018, która będzie również zorganizowana przez FUNDACJĘ VITAL – DBAM O ZDROWIE

 

BIAŁA SOBOTA 9 CZERWCA 2018!!

SKORZYSTAJ Z DARMOWYCH BADAŃ I KONSULTACJI!!

Uwaga mieszkańcy gmin! Jerzmanowice – Przeginia, Wielka Wieś, Zabierzów, Zielonki, Michałowice, Iwanowice, Sułoszowa, Skała, Olkusz oraz Krzeszowice.

Fundacja Vital Dbam o Zdrowie wraz ze Starostwem Powiatowym w Krakowie organizuje bezpłatne badania dla dzieci i dorosłych.

W planie:

9:00 – 15:00 Mobilny ambulans „Kocham więc badam”

Badania profilaktyczne dzieci (USG) w przedziale wiekowym od 9 msc do 6 r.ż. Ich głównym celem jest wykrycie lub wykluczenie zmian nowotworowych występujących w obszarze szyi, jamy brzusznej oraz jąder. Badania zostaną przeprowadzone przez pediatrów na nowoczesnym sprzęcie, w ramach tytułowej akcji, rezalizowanej przez Fundację „Słoneczna przyszłość”. Planowana ilość przebadanych dzieci – 40.

8:00 – 15:00 Mobilny ambulans przeprowadzający badania w kierunku osteoporozy – badania densytometryczne.

Densytometria czyli badanie gęstości mineralnej kości, w którym wykorzystuje się minimalne dawki promieniowania X. Jest ono badaniem bezbolesnym i nieinwazyjnym. Badanie wykonywane jest najczęściej z kości szyjki udowej lub odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Jest to jedno z podstawowych badań, które wykorzystywane są w diagnostyce osteoporozy. Planowana ilość przebadanych osób – 80.

8:00 – 15:00 Mobilny ambulans przeprowadzający badania słuchu

Badania skierowane są zarówno dla młodszych, jak i starszych pacjentów. Planowana ilość przebadanych osób – 40.

10:00 – 15:00 Komputerowe badanie postawy nowoczesną metodą pomiaru DIERS oraz konsultacje wyników badania

Jest to badanie przy użyciu sprzętu, gwarantującego szybki, nieinwazyjny oraz bezbolesny pomiar dużej powierzchni pleców, kręgosłupa, a także stóp. Dodatkowo umożliwia dokładną analizę przetworzonego obrazu w trójwymiarze, co daje możliwość uzyskania wyjątkowo czytelnych wyników diagnostyki. W badaniu wykorzystuje się kamerę cyfrową, nie narażając organizmu na działanie szkodliwego promieniowania RTG.

Po zakończeniu badania udzielane będą konsultacje ich wyników.

9:00 – 15:00 Konsultacje fizjoterapeutyczne dla dorosłych

W trakcie trwania Białej Soboty nasi fizjoterapeuci będą udzielać darmowych konsultacji,
w zakresie dolegliwości narządu ruchu.

Jeżeli zmagasz się z problemem bólu różnych okolic ciała, jesteś przed lub po zabiegu operacyjnym narządu ruchu oraz chcesz dowiedzieć się o możliwościach rehabilitacji zapraszamy do naszego Centrum, gdzie Nasi specjaliści udzielą Ci odpowiednich porad.

9:00 – 15:00 Konsultacje fizjoterapeutyczne dla dzieci i niemowląt

Jeśli zauważyłeś u swojego dziecka niepokojące objawy m.in. odstające łopatki, asymetrię ułożeniową barków, deformację klatki piersiowej, nieprawidłowości w zakresie stawów kolanowych (kolana koślawe/szpotawe), a także stóp, Nasi specjaliści wykonają dokładne badanie fizjoterapeutyczne, udzielą szczegółowej konsultacji oraz zaproponują przykłady postępowania w danym problemie.

10:00 – 13:00 Konsultacje lekarza ortopedy-traumatologa med. Paweł Półkoszek

Podczas trwania Białej Soboty możliwe będą konsultacje w zakresie dolegliwości oraz innych problemów (np. kontuzje) związanych z narządem ruchu oraz uzyskanie informacji na temat możliwego postępowania w danym problemie.

16:00 – 20:00 Konsultacje lekarza neurologa dziecięcego oraz pediatry med. Lucyna Horodecka-Wardęga

Podczas Białej Soboty możliwe będą konsultacje problemów neurologicznych u dzieci m.in. zaburzenia i opóźnienia rozwoju psychoruchowego dzieci, wrodzone wady rozwojowe układu nerwowego, uszkodzenia okołoporodowe nerwów obwodowych, mózgowe porażenie dziecięce, upośledzenie umysłowe, padaczka, tiki oraz zaburzenia zachowania u dzieci, ADHD, ADD.

9:00 – 11:00 Konsultacje lekarza psychiatry med Urszula Hybel

Jeśli zauważyłeś u siebie lub u kogoś z Twoich bliskich przewlekły smutek, zniechęcenie, uczucie ciągłego zmęczenia, brak satysfakcji z życia, bezsenność, zaburzenia koncentracji, zmiany w zachowaniu i inne, niepokojące objawy zapraszamy na konsultacje do naszego specjalisty.

9:00 – 12:00 Konsultacje neurologopedy, psychologa mgr Anna Kurpaska

Możliwe konsultacje w zakresie m.in. zaburzeń rozwoju językowego (prosty opóźniony rozwój mowy, niedokształcenie mowy o typie afazji, zaburzenia rozwoju językowego na tle całościowych zaburzeń rozwoju (autyzm), upośledzenia umysłowego, wady rozszczepowej), wad wymowy, zaburzeń mowy u dzieci i dorosłych po uszkodzeniach mózgu, zaburzeń związanych z uszkodzeniami dróg unerwiających narządy mowy  i wiele innych.

9:00 – 13:00 Konsultacje dietetyka klinicznego mgr Dominika Goryczka

Możliwość konsultacji żywieniowej w jednostkach chorobowych m.in. nadwaga i otyłość, alergia i nietolerancje pokarmowe, cukrzyca i insulinooporność, nadciśnienie tętnicze, choroby autoimmunologiczne (m.in. Hashimoto, RZS), dna moczanowa, choroby żołądka i dwunastnicy (m.in. wrzody żołądka i dwunastnicy, stan po resekcji żołądka, refluks), choroby jelit (m.in. celiakia, zespół jelita drażliwego choroba Leśniowskiego – Crohna, WZJG, biegunki, zaparcia). Dodatkowo konsultacje żywieniowe dla kobiet w ciąży oraz w trakcie okresu karmienia, a także dla osób aktywnych fizycznie.

Podczas trwania Białej Soboty będzie także możliwość degustacji zdrowych przekąsek – FIT PRZEKĄSKI !

9:00 – 13:00 Pomiar ciśnienia tętniczego krwi

Dla seniorów w planie przewidujemy także:

  • 13:00 – wykład na temat zdrowego odżywiania, poprowadzony przez dietetyka,
  • 14:00 – instruktaż ćwiczeń ogólnousprawniających / rozciągających przedstawiony przez fizjoterapeutę.

Wszystkie badania odbędą się na terenie Centrum Rehabilitacji Vital+Med – Jerzmanowice ul. Zachodnia 15. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA !!

Osoby zaintersowane zapraszamy do rejestracji telefonicznej w dniach 1.06. – 8.06 (w godzinach 8:00 – 18:00) pod numerem 500 478 004 lub 660 255 944.

Druga edycja Białej Soboty Vital Dbam o zdrowie organizowana będzie 22 września 2018 r. na terenie Centrum Rehabilitacji Vital+Med. W programie przewidujemy podobny zakres badań oraz konsultacji lekarskich.

ORGANIZATORZY

starostwo
vital
vitalmed