Laseroterapia staje się coraz bardziej popularną metodą stosowaną w medycynie do leczenia różnego typu schorzeń. Laser biostymulacyjny znajduje również swoje zastosowanie w medycynie, a konkretnie rzecz biorąc w fizjoterapii i stanowi doskonałe uzupełnienie planu leczenia. Lasery używane do fizjoterapii są urządzeniami, które nie wpływają negatywnie na tkanki, jednak umożliwiają dotarcie do ogniska problemu i jego skuteczne wyleczenie.
Działanie lasera biostymulacyjnego
Laser wykorzystywany do fizjoterapii ma za zadanie wniknąć w głąb skóry, nawet na głębokość ponad 6 centymetrów. Urządzenie to umożliwia naświetlenie konkretnego miejsca na ciele pacjenta bez ryzyka, że laser w jakikolwiek sposób uszkodzi tkankę. Laser wypuszcza wiązkę światła, która po dotarciu do skóry wytwarza falę fotomechaniczną. Fala ta oddziałuje na zakończenia nerwowe oraz inne receptory w ciele człowieka, dzięki czemu układ limfatyczny oraz układ krążenia zostają pobudzone, a zarówno ostry ból, jak i ten łagodny mogą zostać skutecznie uśmierzone. Zalecamy, by z leczenia laserem biostymulacyjnym korzystały osoby cierpiące na zwyrodnienia stawów, zespoły przeciążeniowe, zespoły bólowe kręgosłupa oraz kontuzje sportowe.
Efekty użycia lasera biostymulacyjnego
Wykorzystanie lasera biostymulacyjnego w fizjoterapii niesie ze sobą wiele pozytywnych skutków. Efekty występują bowiem na kilku poziomach – molekularnym, komórkowym oraz tkankowym. Wykorzystując laser do fizjoterapii, wspomagamy regenerację zmienionych chorobowo tkanek oraz hamujemy postęp choroby. Terapia laserem jest wyjątkowo skuteczna podczas leczenia stanów zapalnych mięśni oraz stawów, ponieważ ograniczone zostają dolegliwości bólowe, a sama tkanka szybciej wraca do stanu sprzed choroby. Warto wspomnieć, że metoda ta wspomaga leczenie zaburzeń mięśniowo-szkieletowych i pomaga w regeneracji więzadeł. Wykorzystanie lasera sprzyja również w leczeniu chorób skóry, a co za tym idzie, skóra wygląda lepiej i zdrowiej.