FIZJOTERAPIA DZIECIĘCA

TYLKO INDYWIDUALNE PODEJŚCIE GWARATUJE SZYBKIE I SKUTECZNE LECZENIE

Każdy dbający o swoje dziecko rodzic bacznie obserwuje swoje maleństwo od pierwszych dni jego życia. Niejednokrotnie rodzice porównują swoje dzieci do ich rówieśników. Często pojawiają się pierwsze wątpliwości, czy naszemu maleństwu coś nie dolega. Zadajemy sobie wtedy pytania, czy to, że maluch wygina się w literę „C” bez względu na pozycję, gdy płacze i napina się, jest prawidłowe? Czy to, że w wieku 8 miesięcy nie siada sam, to pierwsze objawy opóźnienia w rozwoju? Najlepsi specjaliści od fizjoterapii w Centrum Rehabilitacji VitalMed poprowadzą monitoring i rehabilitację dziecka, wykorzystując najnowsze metody rehabilitacji pediatrycznej. Umów się na konsultację z naszymi specjalistami i pozwól nam ocenić rozwój ruchowy Twojego dziecka. Będziesz mieć możliwość zadania wszystkich pytań, które mogą budzić Twoją wątpliwość.

Jeśli Twoje dziecko jest zdrowe, ale chcesz się upewnić, że rozwój fizyczny przebiega w pełni prawidłowo i sprawdzić, czy dziecko osiąga wszystkie umiejętności w czasie podobnym do rówieśników, zasięgnij porady specjalistów w Centrum Rehabilitacji VitalMed. Nasi rehabilitanci pediatryczni pomogą Ci w lepszej opiece nad dzieckiem. Nasi specjaliści pomogą rodzicom dostosować wózek, fotelik lub leżaczek w taki sposób, aby dziecko było ułożone symetrycznie.

OBSZAR DZIAŁAŃ SPECJALISTÓW

  • Przeprowadzenie badania i ocena rozwoju dziecka
  • Prezentacja dotycząca noszenia i pielęgnowania niemowlaka, aby zniwelować asymetrię ułożeniową
  • Nauka opieki nad dzieckiem na co dzień, aby wspomagać jego harmonijny rozwój

Jak wskazują badania, średnio co drugie dziecko w Polsce jest dotknięte problemami wad postawy, a pierwsze symptomy tej choroby pojawiają się po kilku latach od urodzenia. Wady postawy nie są tylko defektem kosmetycznym, ale często pierwotną przyczyną różnych dolegliwości dzieci takich jak ból kolan, stóp, kręgosłupa, głowy. Nasz program powstał z myślą o wczesnym wykrywaniu wad postawy, ich korekcji oraz profilaktyce już u kilkuletnich dzieci. Zajęcia prowadzone są w grupach, jednak każde dziecko jest traktowane indywidualnie, co gwarantuje szybkie i skuteczne leczenie.

Rodzice mogą nauczyć się w naszym Centrum Rehabilitacji, jak ćwiczyć z dzieckiem w domu, a także otrzymują program ćwiczeń, który jest modyfikowany wraz z postępami rehabilitacji. Tylko indywidualne dobrany zestaw ćwiczeń, wykonywanych pod ścisłym nadzorem terapeuty, gwarantuje szybkie i skuteczne leczenie.

W TRAKCIE GIMNASTYKI KORYGUJEMY

  • skoliozę, boczne skrzywienia kręgosłupa
  • plecy okrągłe, płaskie, wklęsłe
  • odstające łopatki, asymetrię ułożeniową łopatek, barków
  • klatkę piersiową lejkowatą kurzą
  • kolana koślawe, szpotawe
  • wady stóp (np. płaskostopie)

Oferujemy kompleksowe badanie oraz terapię wad postawy, skolioz oraz wad stóp. Stosujemy techniki znanych metod terapeutycznych: terapii manualnej, PNF-u, czy też terapii powięziowej. Ćwicząc z naszymi specjalistami, Twoje dziecko wyrobi w sobie dobre nawyki, poprawi swoją postawę, znacząco wzmocni mięśnie stabilizujące kręgosłup, dzięki czemu stanie się lepiej przygotowane do dorosłego życia.

Fizjoterapia dziecieca
Fizjoterapia dzieci
Fizjoterapia dziecieca Jerzmanowice
Fizjoterapia dzieci Jerzmanowice