Laseroterapia wysokoenergetyczna, czyli inaczej High Intensity Laser Therapy to metoda, która powoli wypiera swoją starszą wersję, czyli laser biostymulacyjny. Jest bezinwazyjna i bezpieczna, a przy tym bardzo skuteczna i pomocna w wielu różnych schorzeniach.
Zalety metody
Działanie lasera wysokoenergetycznego cenione jest za regenerujące właściwości i wspieranie organizmu w naturalnym procesie odbudowy. Metoda ta działa jednocześnie na trzech płaszczyznach – przeciwbólowo, przeciwzapalnie i biostymulacyjnie. Dzięki zastosowaniu tego nowoczesnego narzędzia możliwe jest wzmocnienie osłabionych tkanek, stymulacja naturalnych reakcji mikrobiologicznych, a co za tym idzie szybka regeneracja.
Laser to doskonałe narzędzie, które wspomaga nasz organizm w czasie stanu zapalanego oraz kiedy zmagamy się z obrzękami, a nasz układ limfatyczny nie pracuje prawidłowo. Ta innowacyjna metoda działa głębiej i szybciej, dzięki czemu skraca się czas potrzebny na powrót do sprawności. Terapię laserem wysokoenergetycznym można łączyć z innymi formami wsparcia, takimi jak terapia manualna, drenaż limfatyczny, czy krioterapia.
Kiedy stosuje się laser wysokoenergetyczny?
Laser wysokoenergetyczny jest często wykorzystywany wśród osób, które uprawiają sport – czy to zawodowo, czy też amatorsko. Jest pomocny w przypadku naderwania ścięgna, zapalenie rozcięgna podeszwowego, czy wszelkiego rodzaju stłuczeń i skręceń. Stosowany jest także w ortopedii, jako środek łagodzący halluxy, zapalenia stawów, uszkodzenia łąkotki, czy bolesną ostrogę piętową. Inna dziedzina to neurologia, gdzie laser wysokoenergetyczny jest wskazany dla osób z dyskopatią szyjną, neuralgią nerwu międzyżebrowego, czy neuralgią nerwu trójdzielnego. Inne schorzenia to m.in. następstwa złamań, zespół cieśni nadgarstka, bóle karku, przykurcze, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, czy rwa kulszowa.